Periodict, insanların hayatları boyunca ihtiyaç duyabilecekleri tüm alanlara ait A’dan Z’ye terim anlam ve açıklamaların, tartışma ve bilgi paylaşımlarının yapıldığı soru & cevap ve sözlükler platformudur.

 

Periodict’le tüm sözlükler bir arada.

Periodict için önemli olan bilgi ve bilginin düzenidir. Bu sebeple Periodict, sözlükleri uzmanlık alanlarına göre kategorize eder ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kullanmalarını amaçlar. Terim anlam ve tanımları üzerine kurulu sözlük ve soru & cevap platformlarıyla, uzmanlık alanlarına ait temel bilgileri düzenli bir şekilde (A’dan Z’ye) sunar ve gerektiğinde kullanıcıların soru sorup & cevap vermelerine imkan verir. Periodict’e üye olan her kullanıcı istediği sözlükte yeni bir konu yazabilir, soru sorabilir ve yorumlarını paylaşabilir.

periodict_anasayfa_15022015

 

Doğadaki tüm sözcükler burada.

Periodict’te, insanların hayatlarının her döneminde ihtiyaç duyabilecekleri sağlık, sinema, tasarım, teknoloji, ingilizce, muhasebe, sanat, atasözleri, deyimler vb. gibi yaklaşık 60 farklı kategoride sözlük yayınlanmıştır.

shutterstock_210629125_1600px

Kulanıcılarına bir sözlükten çok daha fazlasını sunan Periodict’le, hayat boyu öğrenebilir, sorgulayabilir ve gelişiminizi izleyebilirsiniz.

periodict_uye-2-yatay

Periodict’e üye olarak;

• İlgi ve uzmanlık alanınızdaki terimlerin anlam ve tanımlarını araştırabilir,

• Soru sorup, cevap yazabilir, yapılan tanımlara ve cevaplara yeni yorumlar getirebilir,

• Gündemdeki gelişmeleri takip edip, yeni gündem oluşturabilir,

• Mesleki bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşabilir,

• Yazılara, puan (+,-) vererek sözlükte önem ve sırasını belirleyebilir,

• Yazdığınız tüm soru ve cevaplardan puanlar kazanarak sözlükte yetkinizi artırabilir,

• Platformdaki tüm sözlüklerde yazabilir ve araştırma yapabilirsiniz.

 Periodict, bilgiyi düzenli hale getirmek ve en faydalı içeriğe en hızlı erişimi sağlamak için kullanıcı oylarını referans alır. İçerikleri oy ve okunma sırasına göre düzenler ve faydalı yazıların daima üstte kalmasını sağlar.

 

Periodict Puan ve Ünvan Sistemi

Periodict’e üye olan herkes Per pozisyonunda başlar ve Perdinaryus seviyesine kadar çıkabilir. Üyeler, yazdıkları tüm yazı, yorum, soru & cevaplardan puanlar kazanarak sözlükteki konum ve yetkilerini kendileri belirler. Kazanılan puanlar, yazarın bilgisini gösteren önemli bir referans ve takipçileri için bir güven kaynağıdır.

periodict_karakterler-sira

Periodict’in Amacı

İnsanların hayatlarının her döneminde yaşadıkları sorunları, sözlük gibi temel veriler üzerinde soru&cevap platformu ile birleştirerek interaktif bir çözüm ortamı yaratmak ve bu bilgileri her zaman ve her yerden erişebilir kılmaktır.

 

Periodict, internetin en büyük, en düzenli ve en faydalı soru&cevap ve sözlük platformu olmayı hedefliyor.

periodict_ad-amac-yaz

Periodict.com ücretsiz ve herkese açık bir platformdur. Üye olmadan da herkes sözlüğün içeriğinden faydalanabilir.

www.periodict.com